Аштанга Школа

Дмитра Баришнікова і Анни Гурьєвої

18-30 жовтня

18-30 жовтня 2021 вперше в Україні пройде навчальний практичний курс з Аштанга йоги, схвалений і погоджений хранителем традиції Шаратом Р. Джойсом!

Всі класи вестимуть авторизовані викладачі міжнародного рівня Дмитро Баришніков (level 2) та Анна Гурьєва (level 1).

На Вас чекає 2 тижні щоденного поглибленого навчання з теорії і практики методу Аштанга йоги, практичні класи по відстройкам асан і корректності еджастменту для різних типів тіл людей, класичний чантінг як він є в Майсорі, класи пранаями та філософії і, звичайно, традиційні майсори з унікальною можливістю асистування!


Це ПРАКТИЧНИЙ курс для практиків Аштанга йоги, хто бажає більше дізнатися про цей метод і реальну роботу, що стоїть за викладанням в Майсор-стилі. Це не курс навчання викладачів. Цей курс не надасть вам ніяких дипломів або сертифікатів, які підтверджують, що ви стали викладачем. Якщо ви хочете отримати авторизацію на викладання Аштанга йоги, то вам слід відправитися на навчання до Шарат Джойса в Sharath Yoga Centre, Майсор (Індія).


Мета цієї навчальної програми - поділитися своїм баченням методу Аштанга йоги, сформованим за багато років практики і викладання, а також передати знання прикладної анатомії, самостійної відстройки асан і безпечного практичного асистування. Цей курс буде будуватися навколо роботи з технікою допомоги в асанах, правками, а також їх застосування на Майсор-класі. Також детальна увага приділятиметься навичкам успішної комунікації з різними типами складу розуму студентів, так звані софт-скіллз викладача йоги.


Цей курс побудований на основі методології Аштанга йоги, яка, при розумному застосуванні, є універсальним і надзвичайно ефективним інструментом роботи з системою «розум-тіло». Підхід до роботи з диханням, увагою і відстроюванням асани, який ми застосовуємо, підійде практику і викладачеві будь-якого напрямку.


Цей курс схвалений і погоджений з хранителем традиції Аштанга йоги, Шаратом Р. Джойсом.


ДЛЯ КОГО РОЗРАХОВАНИЙ ДАНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ КУРС:

  • для практиків, хто хоче дійсно розібратися в особливостях і тонкощах метода Аштанга йоги;

  • хто давно шукав практичний поглиблений курс з Аштанга йоги доступний в територіальному і мовному плані ;

  • хто планував поїхати в Майсор, але через міжнародні обмеження не зможе потрапити в Індію;

  • хто хоче спробувати себе в ролі викладача і осягнути корректність ведення практики на Майсор-класі;

  • хто хоче на 2 тижні заглибитися в практичні аспекти Аштанга йоги, які потім зможе реально використовувати на практиці;

  • для викладачів йоги, які хочуть підвищити свою кваліфікацію у авторизованих учителів (level 2 і 1);

  • хто хоче з користю провести відпустку і прийняти участь в унікальному для України практичному курсі.


ВИКЛАДАЧІ КУРСУ:


Дмитро Баришніков, авторизований (level 2) викладач аштанга йоги, один з найдосвідченіших російськомовних провідників в світі Майсор-стилю.


Анна Гурьєва, авторизований (level 1) викладач аштанга йоги, засновник Аштанга Йога шали в Санкт-Петербурзі і серце цього неймовірного ком'юніті.


Пройшовши курс студенти зможуть в подальшому асистувати на Майсор-класах Дмитра Баришнікова в Москві та Анни Гурьєвої в Пітері за попередньою домовленістю.


Щоб гарантувати високу якість індивідуальної уваги для кожного учасника, ми обмежуємо прийом 16 студентами. Зазвичай, тільки 6 місць є з опцією асистування на Майсор-класі, але вперше, для Школи в Києві, до асистування допускаються всі учасники Школи!


ДАТИ:

18 жовтня, Пн. - 30 жовтня, субота.


РОЗКЛАД КЛАСІВ:

Пн

Майсор 6.30-10.30,

Чантінг 10.45-11.30

Практикум 12.30-14.30

Пранаяма 15.00-16.00


Вт

Майсор 6.30-10.30,

Чантінг 10.45-11.30

Практикум 12.30-14.30

Філософія 15.00-16.00


Ср

Майсор 6.30-10.30,

Чантінг 10.45-11.30

Практикум 12.30-14.30

Пранаяма 15.00-16.00


Чт

Майсор 6.30-10.30,

Чантінг 10.45-11.30

Практикум 12.30-14.30

Філософія 15.00-16.00


Пт

Майсор 6.30-10.30,

Чантінг 10.45-11.30

Практикум 12.30-14.30

Пранаяма 15.00-16.00


Сб

ЛЕД 9.00-10.30

Практикум 12.00-14.00

Філософія 14.30-15.30


1 тиждень - 3 практикуми проведе Дмитро Баришніков і 3 практикума проведе Анна Гурьєва.

2 тиждень - всі практикуми будуть присвячені відстройці асан та прикладному асистуванню.

Час для практики, спостереження і асистування буде розподілено в перший день курсу і буде складатися з 4 змін на ранковому Майсор-класі.


СТРУКТУРА КУРСУ:


Техніки правок


Цей розділ - основний фокус Школи: обзавестися інструментарієм для поглибленого розуміння, допомоги і правок в асанах. На цих практикумах будуть розібрані різні техніки і способи асистування. Навчання також торкнеться того, як підтримати студентів з травмами спини, колін або плечей, а також того, як вчасно помітити проблеми, здатні спричинити неприємні відчуття або болі.

Правки ніколи не будуть по-справжньому ефективними, якщо їх не розглядати в ширшому контексті йоги. На задньому фоні ми пам'ятаємо, куди ведуть асани в цілому, а не тільки поглиблюємо окрему позу. Ми спостерігаємо, як змінюється здоров'я конкретного тіла-індивідуума і розвивається його центр, бандхи.


Асистування на Майсор-класі


Під керівництвом Дмитра Баришнікова та Анни Гурьєвої, ви отримаєте можливість використовувати пройдений в Школі матеріал, допомагаючи їм щодня на регулярномих Майсор-класах. Навчання в нашій Київській Шалі буде ідеальним тренуванням в умінні допомагати широкого спектру людей з різнми тілами, встановлювати довірчі відносини і знаходити відповідні правки.


Світ Аштанга йоги має три основних ракурси:

1. Практик

2. Асистент

3. Викладач


Поглиблення розуміння методу Аштанга йоги може відбуватися як лінійно - тільки через багаторічну особисту практику (1), так і через додаткові ракурси - асистування (2) або викладання (3).

Асистування необов'язково пов'язано з бажанням стати викладачем. Адже через прагнення зрозуміти, як допомогти практиці людям, які сильно відрізняються від вас тілесно і ментально, ви краще розумієте і приймаєте переваги або обмеження свого власного тіла.


Анатомія


Правильне розуміння механіки руху і цілісної анатомії допоможе вам виконувати безпечні та ефективні правки, за якими студенти будуть відчувати впевненість. Ця частина курсу торкнеться тільки самі прикладні м'язи і кістки, особливо в контексті фасциальних ліній.


Додаткові навички в умінні почути і допомогти


Унікальна частина практики в Майсор-стилі - це діалог, який розгортається між учителем і студентом.

На курсі ми приділимо час того, як створювати безпечний простір для практикуючих і прислухатися до потреб студентів.


ПРОГРАМА ПРАКТИКУМІВ:


Дмитро Баришніков


ПРАКТИКУМ 1

Рано чи пізно в нашій практиці ми стикаємося з труднощами у вигляді болю або застрявання на «останньої позі». На класі ми познайомимося з підходом до дихання, вибудовуванням Бандхи від Річарда Фрімана, відправившись в подорож всередину. Ласкаво просимо в світ фріманології! Як дерево росте вгору настільки, наскільки може пустити коріння вглиб, так і людина розкриває своє серце після твердого вкорінення у землі. У термінах йоги це звучить так, що прані, яка розширюється і злітає до неба (вдох) потрібні підтримуючі обійми протилежного і комплиментарного паттерна стиснення і низхідного потоку до землі апани (видих).

Зовні ж ми зробимо Сурья Намаскар, деконструюючи знайомі форми для цілей дослідження. Також на класі ми розберемося з фундаментальними позами Аштанга-серій, позами стоячи, які неспроста передують всім іншим асанам послідовності.


ПРАКТИКУМ 2

Блок сидячих асан Першої серії - однин з найбільш зручних і стабільних асан для ненапруженого дослідження внутрішніх процесів дихання. Простота їх оманлива - хоч їх і складно зробити неправильно, правильно їх зробити ще важче. Не дивно, що вони оточені масою міфів, які кочують з класу в клас.

У спокійному темпі ми пройдемося по ключовим моментам і паттернам половини Першої серії, які змінюють ваше уявлення про звичні пози.


ПРАКТИКУМ 3

Не можна просто так взяти і виконати будь-яку позу, особливо граничну. Слід бачити більш широку картину, щоб розуміти, де Йога для людини, а де запихання людини в прокрустове ложе йоги. Ідея того, що тіла студентів дуже різняться, здається очевидною, але ця простота оманлива.

На цьому класі ми пройдемо через другу половину Першої серії, розбираючись з технічними нюансами і типовими проблемами.


Анна Гурьєва


ПРАКТИКУМ 1

Досліджуючи контекст

Що таке йога? Яке відношення ідеї і практики, представлені в трактатах Санкхьі, в "Йога сутрах" Патанджалі і текстах індійської тантри мають до нашої щоденної садхани? Чи існує асана сама по собі або є частиною великого контексту, що складається не тільки з технік, але, в першу чергу, з певного погляду на світ і взаємодії з реальністю? Як вивчення цього контексту може змінити нашу практику і на рівні фізичних відчуттів, і на рівні взаємин з собою та іншими?


Певних відповідей в йозі немає, але є напрям для дослідження і можливість для діалогу. Спробуємо разом розширити сприйняття і розуміння практики і подивимося, до чого це призведе.


ПРАКТИКУМ 2

У пошуках внутрішньої опори

Практика прогинів призначена для того, щоб дозволити собі бути вразливими і відкритими, але при цьому знайти опору, яка буде підтримувати цю відкритість зсередини. Тоді прогини можуть стати чудовим засобом розчинення старих психічних травм і вивільнення енергії, «замкненою» в області напруги в тілі.


Для цього нам необхідно знайти відчуття потужного зв'язку з "землею" - не тільки з опорою під ногами, але і з "землею" тіла, АПАНОЮ, центрованої в тазовому дні. Утримуючи патерн апани активним, ми відчуваємо стабільність, навіть якщо прана з усією міццю піднімається і розширюється з центру серця, розгалужуючись на образи, думки, спогади і емоції. Апана допомагає розчинити ці потоки, щоб ми могли насолодитися ними, не відволікаючись на супутні їм історії.


На цих класах ми досліджуємо такі основоположні елементи прогинів як осьове витягування, робота з діафрагмою, подовження поперекових м'язів, збільшення рухливості крижово-подвздошного суставу і розслаблення піднебення на прикладі асан з Першої та Другої серій. Все це допоможе нам зберегти м'якість і стійкість тіла і розуму, незважаючи на труднощі цих форм.


ПРАКТИКУМ 3

Дихання як шлях до серця

Ми знаємо, що основою практики Аштанга йоги є дихання. Спочатку ми ставимося до дихання як до утилітарного інструменту, який повинен забезпечити нам якнайшвидше освоєння асан і просування по серіях. Однак в текстах індійської тантри, ми знаходимо техніками, якими ми можемо користуємося донині, де сказано, що дихання живої істоти - це ні що інше, як подих творчої сили, яка дрімає в кожному з нас. Співналаштовуючись з диханням як з проявом своєї божественної природи, ми отримуємо щось більше, ніж контроль над тілом: зв'язок з початковою основою всього сущого.


На цьому класі за допомогою шаматха - базової техніки буддійської медитації, і пранаям з візуалізацією і біджа-мантрами, які застосовувались в індійській тантрі з часів Середньовіччя, ми спробуємо по-новому відчути смак дихання і дозволимо йому стати провідником до нашого серця.


ВАРТІСТЬ:

Рання ціна - 700 $ доплата до 31.08.

Пізня ціна - 800 $ доплата до 01.10.


Депозит 200 $ сплачується відразу для прийняття на курс. Депозит входить в ціну школи.

Повернення - до 31.08. повернення 90%, до 01.10. - 80%.


Участь у Школі включає в себе безлімітний абонемент для практики в Шалі протягом всього курсу!


Також вперше для всіх учасників Школи буде наданий БЕЗКОШТОВНИЙ доступ до ВСІХ ЗАПИСІВ ВОРКШОПІВ Дмитра Баришнікова та Анни Гурьєвої!


Всі учасники Школи отримають сертифікат про успішне завершення 90 год. навчання на Аштанга Школі Дмитра Баришнікова і Анни Гурьєвої.


МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:


Аштанга йога шала Київ

Київ, вул. Саксаганського, 104, студія 3, код на вхідних дверях 39.


Що потрібно зробити, якщо ви давно чекали на цей унікальний навчальний курс і хочете прийняти в ньому участь?


1. Заповнити форму для реєстрації.


2. У разі позитивного розгляду форми: внести депозит 200 $.


Потім внести решту вартості курсу до 31.08. при оплаті по ранній ціні або до 01.10. при оплаті по пізній ціні.


Ми маємо унікальну можливість вперше провести на території України навчальний курс з Аштанга йоги такого рівня.

Ми також можемо рекомендувати наступні навчальні програми відповідної якості в інших країнах світу:


Всі два тижні передбачається дуже серйозна і інтенсивна робота на багатьох рівнях, тому для учасників важлива серйозність намірів і адекватна оцінка власних сил і можливостей.

❤️


РЕЄСТРАЦІЯ ТУТ: