Як потрапити на заняття?
Скільки коштує заняття?
Більш детально про ЦІНИ тут >>>
Де подивитися розклад?
Що взяти з собою?
А душ є?
Рекомендації від викладачів:
До заняття бажано не їсти близько 2-3 годин. Не пийте нічого під час заняття.
Оптимальний період для занять - ранок, коли повітря насичене праною, розум не зайнятий думками, тіло, що відпочило, а шлунок порожній. Ранкова практика наповнює на весь день. Однак після сну м'язи жорсткі, і потрібен час, щоб звикнути до цього.
Аштанга йога не закликає обмежувати контакти з зовнішнім світом, іти в себе або думати лише про свою фізичну форму. Уникайте фанатизму, йога має підтримувати вас у повсякденних турботах, сприяти підвищенню якості життя за будь-яких обставин.
Традиція пропонує займатися вранці шість разів на тиждень з одним днем відпочинку. Не рекомендується практикувати у дні повного та нового місяця, жінкам – у перші три дні менструації, перші три місяці вагітності та три місяці після пологів.
Практикуйте у своєму темпі та своєму рівні інтенсивності, спостерігайте за диханням, станом тіла та розуму. Маленькі перемоги дадуть стимул рухатись далі. Не піддавайтесь спокусі порівнювати себе з іншими – кожен по-своєму досягає мети.
Аштанга-йога дозволяє розвивати гнучкість, тож загроза травми мінімальна. Але невиправданий поспіх і бажання швидко освоїти якусь складну асану, стає причиною травм. З повагою ставтеся до свого тіла і не намаайтеся силою змушувати його прийняти форму асани. Зі спокійною регулярною практикою всі асани виходять самі собою.
Намагайтеся запам'ятовувати назви та послідовність асан, фази дихання та порядок віньяс. Це зробить практику більш усвідомленою, покращить концентрацію уваги та полегшить спілкування з викладачем.
Вірте у йогу. Пройде небагато часу і, якщо регулярно займатися, з'являться позитивні зміни, що стосуються тіла, психіки, спосібу життя, дієти та загального самопочуття.
Щоб практикувати йогу, не обов'язково ставати вегетаріанцем чи веганом. Найчастіше, через певний час практики, кожен сам приймає рішення відмовлятися від певних продуктів чи ні. Але в будь-якому разі, радикальна зміна раціону може призвести до небажаних наслідків. Тому не форсуйте цей перехід. Організм поступово сам відмовиться від важких і низькоякісних продуктів, не сприйматиме токсини, що містяться в сигаретах, алкоголі, наркотиках і вимагатиме легкої здорової їжі.
Наші люди їдуть до Америки, американці приїжджають до України. Подорожувати - це класно! Де б ми не були, скрізь є практика, є Аштанга, є Шала і, звичайно, друзі, з якими приємно розділити час.
Наш сьогоднішній герой це Крістіна з Вашингтона (США), так вийшло, що зараз вона живе та практикує в Україні, і ось її історія:
“Я почала практикувати йогу в 2001, оскільки була в пошуку способів позбавлення болю в спині, яка з'явилася роком раніше, і посилилися, тому що я постійно наглядала за двома доньками. Живучи в Каїрі (Єгипет), мої друзі порадили мені сходити на заняття з йоги. І так сталося, що це була саме Аштанга йога.
Перше заняття мені здалося досить важким. Я не могла дотягнутися до своїх пальців ніг, і у мене була страшна крепатура після заняття. Але через деякий час, я все-таки почала робити ці пози і стала почуватися сильнішою і гнучкішою. Також я почала помічати якусь медитацію в заняттях йоги, так би мовити «текучу» медитацію. Пройшло 18 років і я досі практикую!
Я все ще іноді відчуваю біль у спині та деякі неприємні відчуття. І я зовсім не гнучка від природи. Є безліч поз у йозі, які я ніколи не зможу повторити. Але це мене не зупиняє. Аштанга для мене не мета, яку потрібно досягати, це скоріше система вправ, у яких моя увага зосереджена на диханні, а рухи - це точки мого фокусу.
Мені пощастило знайти чудову студію Аштанги у Києві. Вчителі в студії Ashtanga Yoga Shala Kyiv знають свою справу! Вони створили простір для кожного, хто цікавиться йогою. Тобі не потрібно бути гнучким чи спортивним. Все що тобі потрібно це – готовність спробувати.”