Наша задача была пройти на каяках от Измаила до Приморского по реке Дунай. Протяженность маршрута около 130 км. Самое опасное препятствие, которое нам могло бы помешать, это сильный ветер и высокие волны.
Собралось желающих 8 человек. Половина из нас не умели грести. Самому младшему в команде 7 лет. Мужчин и женщин было поровну.
Из Киева до Измаила и обратно мы ехали автобусом около 11 часов в одну сторону.
Измаил, на удивление, оказался очень чистым и приятным местом. В прошлом это закрытый военный город, в котором находится огромный речной порт. Город стоит на самой границе с Румынией. История города (не преступной крепости Измаил) знаменита взятие его штурмом Александром Суворовым в 1789 году.
Наш гид и сопровождающий, адмирал малого речного флота города Измаил, Слава Макаров. Преданный Кришне, человек, который создал уникальную, спортивную школу Измаил Каяк Клуб по обучению гребли на каяках и сапах. Славик обучает и воспитывает молодых ребят, прививает им любовь к веслу с ранних лет. Лучшие из его учеников сопровождали и помогали нам в походе. Для них это было развлечение, а для нас серьезное испытание.
Место нахождения каяк центра на окраине города, на большом пляже возле музея диорамы штурма крепости Измаил. Прямо на списанных речных судах.
Дунай - вторая по протяженности река в Европе, очень мощная, с быстрым течением и опасными глубинами. Река судоходная и имеет множество портов. Отходить от берега до средины реки не разрешалось, пограничная зона, дальше Румынская территория. Из-за быстрого течения в воде мало растительности, камыши и водоросли почти отсутствовали, что давало возможность любоваться открытым берегом.
Все свои вещи мы разложили в пакеты и распихали по специальным отсекам в каяке, само ценное в гермомешки, самое вкусное - возле себя. Строгое отношение к дрескоду: шляпа, очки, длинные рукава, спасательный жилет. Кто нарушил правила, уже вечером сильно пожалели об этом. Стартовали не рано утром, около 9.00. Нам предстоял очень тяжелый день, задача стояла пройти 63 км, притом, что половина из команды не умела грести. Красивые и не очень корабли, баржи, катера, все такое необычное, хочется поглазеть, но двигаться нужно быстро. Славик юморил, подбадривал и всячески развлекал нас байками.
Цей вікенд в Аштанга Шала Київ ми присвятили розбору анатомічних особливостей внутрішньої відстройки асан! Олександр Богданович приготував нам 2 дні інтенсиву і справжнього мозкового штурму!💪🧠
Ми вчились відрізняти симптом болю від її дійсної причини, розбирали м'язи антагоністи, щоб вміти вчасно зняти напруження з одного м'яза і передати його в інший, потрібний нам. Наглядним методом для введення в практику був принцип 8-к, завдяки якому ми можемо більш свідомо керувати постуральними м'язами для відстроювання правильного положення хребта і коректної роботи в асанах. Одним з найбільш потужних інсайтів для відвідувачів було те, що знаючи принцип 8-к можна віднайти дійсну причину болю і завдяки антагоністам усунути її, а не тільки знімати симптоми.
Ну, і звичай, шукали бандхи🔐 і розширювали знання про них завдяки спектру їх впливу - яка бандха за які частини тіла відповідає, як їх включати і як зовнішня форма асани будується "зсередини"☝️
Квінтесенцією всього семінару Олександра було розкриття функцій і будови діафрагми, яка прямо впливає на творення удіяни банди і виконання балансових асан (стабілізуюча функція) та нахилів і прогинів (мобілізуюча функція). - Це просто "порвало мозок" всім учасникам семінару!🧠💥💣
"Знания приумножают скорбь",☝️😂 - так мудро зазначив Саша наприкінці семінару, але ми зберігаємо неприв'язаність і почуття гумору (а що ще робити аштангісту?!😂) і вплітаємо нові знання в практику!☝️
Дякуємо всім, хто прийшов на семінар і зробив свій вклад🤗
Практикуйте свідомо🙏❤
З 1-го по 5-е листопада, близько 40 людей з усієї України, і навіть з Литви та Росії, переступили поріг нашої Шали, і вперше почали практикувати під керівництвом Boonchu Tanti і Jam Jamsai.
Перша відкриваюча мантра (голосна і потужна, де Бунчу сказав нам не соромитись і співати на ввесь голос і від всього серця), перший майсор, перші дропбеки... так почалось наше знайомство і через 5 днів кожен учасник відчув прорив у своїй практиці 🔥
Для нашої Шали і для України взагалі велика честь, що Учителі такого рівня приїхали до нас, щоб поділитись тим, до чого вони йшли роками! На лекції Бунчу сказав, що він стільки часу і сил вкладав на розвиток своєї Шали в Бангкоку, що це 3-е місце, куди вони з Джамсай прилетіли з воркшопом за останні 7 років! Після цього я зрозуміла, що це справді МАЛО СТАТИСЯ, всі ці люди ПОВИННІ були зустрітися з Бунчу і Джамсай, для того, щоб "зерно змін" було закладено.🌱🙏
Всі аштангісти отримали колосальне натхнення і безліч технічних підказок в виконанні асан🤸♂️. Але з самого першого дня Бунчу постійно нагадував, що це breath practice і на цьому робив головний акцент☝️ Кожній людині він робив індивідуальні правки і виводив на новий рівень. Це було ой як не просто - робити по 10 мостів😰 / в захватах стояти на ногах🦶, а не на висіти на руках Учителя/ привіт капотасана 👋/ отримати нову асану і... вижити!🤣 Цей список у кожного різний, а любов до Аштанга йоги у всіх нас - одна❤
Ми дякуємо всім-всім хто прийшов і хто приїхав з інших міст і навіть з інших країн (Sigita Baušytė , Marius Kriščiukaitis , Наталья Неверчик і @Oksana Petunova)! Ми знаємо як це непросто і дуже це цінуємо. Ми всі разом сприяємо тому, щоб плоди Аштанги проростали в нас і в нашому оточенні.
Величезне дякую @boonchutanti і @missjamsai! Ви зарядили нас і розпалили вогонь тапасу ще яскравіше!🔥 Завдяки Вам, уже кілька українців пакують валізи на зиму в Бангкок в Ashtanga Yoga Center Of Bangkok. - AYBKK 😉✈🌏
Бунчу сказав, що кожен день, в кожній практиці, Ви маєте можливість зробити все на 100% і це Ваш персональний вибір рухатись вперед!
7 сентября состоялся день открытия Аштанга йога Шала Киев.
Мы шли к этому дню много лет, и вот он случился. В Украине есть школа Аштанга йоги.
Мы (Ира Панарина, Таня Лымар, Саша Богданович) очень старались.Была практика, было угощение, было общение…
Но без вас:
Миша и Юля Корнеев, Мария Король, Марина Пономаренко, Виктория Алина Шах, Потапов Андрей, Боднарчук Александр, Марина Федченко, Науменко Зоя, Ксения Гришина, Roshchupkina-Tabachynska Yulia, Джабали Максим, Фадеев Николай, Алена Савченко, Матвейчук Алена, Инна Миронюк, Тоточенко Лариса, Дмитро Дмитро, Александра Тарненко, Блошко Таня, Минаева Эмма…Ничего не было бы.
Спасибо за мантры, и мурашки по коже… Виктория Исауленко Спасибо Аштанга – кухня за кулинарное наслаждение: Лена Рудницкая, Таня Здравствуй, Аня Горкавая, Лариса Руденко (сливовый пирог)Спасибо за помощь в подготовке: Миша АнтиповСпасибо за поздравления: Макс Лапшин, Оля Тоточенко, Света Карамшук, Таня Пивень, Юля, Ярослав Гордиенко, НателлаВсе кому не удалось прийти, наши двери, и наши сердца открыты для вас
9 серпня ми в зустрічали одного з перших учнів Паттабхі Джойса - Денні Парадайза з неймовірною Nadia Travels. Досвід, який вони здобули в подорожах, в дослідженні різних культур світу, вивченні численних практик йоги, бойових мистецтв, шаманських практик, - все це безцінні знання, якими поділились з нами.
Денні практикує йогу більш, ніж 43 роки, а Надя - уже більше 27 років! Ви можете собі таке уявити?! З такими практиками і учителями приємно навіть просто сидіти в одній кімнаті... Але ми не сиділи - ми розбирали різноманітні варіації асан на основі Аштанга йоги! Денні, досліджуючи стародавні шаманські техніки для зміни стану свідомості в різних куточках світу (Індія, Єгипет, Китай, Монголія, країни Амазонки та Пд Америки, Сибіру, Азії, та багато інших) знайшов базові принципи і механіку, які також прослідковуються в серіях Аштанга йоги. Це просто нереальний пласт роботи, яку він дослідив і ділиться з іншими людьми.Надя практикуючи і викладаючи йогу більш, ніж 27 років, вражала нас не лише точним еджастментом, а й вікритістю, життєрадісністю і глибокими філософськими питаннями.Ми раді, що цей семінар відбувся і надзвичайно вдячні за ті знання, якими з нами поділились.В прогибах высвобождаются негативные эмоции и обиды, которые накапливались в годами в грудном отделе, раскрывается сердечная чакра Анахата, поднимается волна Любви, некоторые после глубоких прогибов не могут сдержать слез.
Прогибы обладают мощным психологическим воздействием. Для многих это непривычное направление подвижности, и вызывает много страхов и паники. Поэтому в первую очередь работать придётся не с телом, а с умом.
Скінчився Карпатський Аштанга йога ретрит, але спогади залишились на все життя. Нам, Александр Богданович з Таня Лымар (Tanya Lymar) було дуже приємно познайомитись з Аштанга йога фемелі з Самбора, яку об'єднала навколо себе Юля Денисова Юлия Рубинштейн (Yuliya Rubinshtein). Юля неймовірно творча, харизматична та мудра жінка, мама, викладач йоги. Вона захоплюєтся, робить та ділиться своєю практикою зі своїми студентами. Везіння, як ще назвати те, що в маленькому містечку у Львівській області є такий потужний осередок практикуючих Аштанга йогу.
В рамках ретриту крім Майсор та Лед класів ми практикували медитацію Анапана, Нідра йога, йога з завязаними очима, опановувати техніки балансу та стійок на руках, розбирали вступні асани до другої послідовності Аштанга йоги. Вся практика супроводжувалась професійною фотозйомкою.
У вільний час ходили в гори, спілкувались, ділились досвідом.
Друзі, напишіть нам, що сподобалось, що не сподобалось, чи хотіли б провести ще такий ретрит та чого навчитись.
Чекаємо ваші відгуки на нашій сторінці Аштанга йога Шала Киев /Ashtanga Shala Kiev
Наш первый корпоративный выезд.
35 человек на занятии. Энергия была такой мощной, что съемочная группа канала 1+1 специально ждала окончание занятия, чтобы взять интервью у Таня Лымар (Tanya Lymar). Дети узнавали Александр Богданович но Саша бы серьёзен и делал свои прекрасные пробросы и стойки на руках 💪
Ребята!!! Благодарность всем, кто пришёл поддержать уже ставшую родной Шалу
«Lokah samastah sukhino bhavantu» - «Пусть все живые существа повсюду будут счастливы и свободны, пусть мысли, слова и поступки моей жизни дополнят и приумножат эту радость и свободу для всех».